ÜRÜNLER
 

PLASTİKLER

TA-P90
Tabular alümina orjinli hammaddelerden üretilmiş, ağır hizmet malzemesidir. 1750 °C çalışma sıcaklığına sahiptir. Fosfat bağlı olup, hava ile sertleşir.

TA-P85
Boksit orjinli hammaddelerden üretilmiş, ağır hizmet malzemesidir. 1650 °C çalışma sıcaklığına sahiptir. Fosfat bağlı olup, hava ile sertleşir.

TA-P80
Mullit ve boksit orjinli hammaddelerden üretilmiş olup, ağır hizmet malzemesidir. 1650 °C çalışma sıcaklığına sahiptir. Fosfat bağlı olup, hava ile sertleşir.

TA-P70
Mullit ve boksit orjinli hammaddelerden üretilmiş, orta sınıf hizmet malzemesidir. 1600 °C çalışma sıcaklığına sahiptir. Fosfat bağlı olup, hava ile sertleşir.

TA-45 P60
Mullit ve boksit orjinli hammaddelerden üretilmiş, orta sınıf hizmet malzemesidir. 1550 °C çalışma sıcaklığına sahiptir. Fosfat bağlı olup, hava ile sertleşir.

TA-P 45M
Mullit orjinli hammaddelerden üretilmiş, orta sınıf hizmet malzemesidir. 1450 °C çalışma sıcaklığına sahiptir. Fosfat bağlı olup, hava ile sertleşir.


BETONLAR

TA-HY 95T
Tabular Alümina kökenli olup max %95 Al2O3 ya sahiptir. Hammadde orjininde safsızlıklar nedeni ile düşük demir içermektedir. Termal şok seviyesi yüksektir. Genel kullanım için üretilmiş olup, 1750 °C ye kadar kullanım şartlarına bağlı olarak rahatlıkla kullanılabilir.

TA-HY 90T
Boksit kökenli olup %90 Al2O3 ya sahiptir. Hammadde orjininde düşük demir içermektedir. Tabular Alümina ile geliştirilmiştir. Termal şok seviyesi yüksektir. Genel kullanım için üretilmiş olup, 1650 °C ye kadar kullanım şartlarına bağlı olarak rahatlıkla kullanılabilir.

TA-HY 85BZ
Orjini Düşük demirli Boksit kökenli olup, Zirkonyum Oksit katkısı ile refrakterliği güçlendirilmiştir. %85 Al2O3 ya sahiptir. Termal şok seviyesi ve curuf mukavemeti yüksektir. Döküm sanayiine yönelik olarak geliştirilmiştir. 1720 °C ye kadar kullanım şartlarına bağlı olarak rahatlıkla kullanılabilir.

TA-HY 85B
Boksit kökenli olup %85 Al2O3 ya sahiptir. Hammadde orjininde düşük demir içermektedir. Termal şok seviyesi yüksektir. Genel kullanım için üretilmiş olup, 1650 °C ye kadar kullanım şartlarına bağlı olarak rahatlıkla kullanılabilir.

TA-HY 80M
Boksit kökenli olup %80 Al2O3 ya sahiptir. Genel kullanım için üretilmiş olup, 1620 °C ye kadar kullanım şartlarına bağlı olarak rahatlıkla kullanılabilir.

TA-HY 70M
Boksit kökenli olup %70 Al2O3 ya sahiptir. Genel kullanım için üretilmiş olup, 1600 °C ye kadar kullanım şartlarına bağlı olarak rahatlıkla kullanılabilir.

TA-HY 60AND
Orjin malzemesi Andolizid olan yüksek refrakterdir. Hammadesinin özelliğine bağlı olarak yüksek termal şok ve metal ataklarına karşı mukavemet göstermektedir.

TA-HY 50B
Şamot ve Boksit orjinli hammaddeden üretilmiştir. Düşük poroziteli gaz korozyonu ve sürtünme mukavemeti yüksek olan 1480 °C sıcaklığa kadar şartlarına bağlı olarak kullanılabilen, düşük demirli bir betondur.

TA-HY 45M
Mullit orjinli hammaddeden üretilmiştir. Düşük poroziteli gaz korozyonu ve sürtünme mukavemeti yüksek olan 1450 °C sıcaklığa kadar şartlarına bağlı olarak kullanılabilen, düşük demirli bir betondur.

TA-HY 45F
Gaz korozyonu ve sürtünme mukavemeti yüksek olan 1400 °C sıcaklığa kadar şartlarına bağlı olarak kullanılabilen, düşük demirli bir betondur.

TA-HY 70
Yüksek refrakterlik özelligine sahiptir. Boksidik hammaddelerle üretilmistir. Genel hizmet malzemesidir. Kullanim ortamina bagli olarak 1350-1500 °C arasinda kullanilabilir.

TA-HY 60
Orta derece refrakter olup, astar malzemesi olarak kullanılmaktadır. 1350 °C çalışma sıcaklığına sahiptir. Gaz korozyonlarında mukavemeti yüksektir. Düşük porozitelidir.

TA-HY CO
CO korozyonlarına karşı yüksek mukavemet vermektedir. Düşük poroziteye sahiptir. Özellikle katı yakıtlı sistemlerde yüksek performans vermektedir. 1300 °C çalışma sıcaklığına sahiptir.

TA-HY 50
Orta derece refrakter olup, 1350 °C çalışma sıcaklığına sahiptir. Nötr kalitede olup, genel kullanıma uygundur.

TA-HY 45S
Bu kalite beton kullanımını geri hizmette görmekteyiz. 1300-1350 °C arasında çalışma sıcaklığına uygundur. Termal şok sayısı yüksektir.

TA-HY 40
Bu kalite beton kullanimini geri hizmette görmekteyiz. 1300 °C de çalisma sicakligina uygundur. CO ve Gaz korozyonlarina karsi yüksek mukavemet göstermektedir.


DÜŞÜK ÇİMENTOLU BETONLAR

TA-LCC 95T
Ağır hizmet malzemesidir. Tabular Alümina orjinli hammaddelerden üretilmiştir. Düşük çimentolu betondur. Katkı hammaddesine bağlı olarak, düşük porozitelidir. Curuf ataklarına karşı, gaz korozyonu ve sürtünme mukavemeti yüksek olan 1750 °C sıcaklığa kadar şartlarına bağlı olarak kullanılabilir.

TA-LCC 90TZ
Agir hizmet malzemesidir. Tabular Alümina, boksit ve Zirkon orjinlidir. Düsük çimentolu betondur. Katki hammaddesine bagli olarak, düsük porozitelidir. Gaz korozyonu ve sürtünme mukavemeti yüksek olan 1720 °C sicakliga kadar sartlarina bagli olarak kullanilabilir.

TA-LCC 85BZ
Ağır hizmet malzemesidir. Boksit orjinli, Zirkon katkılı hammaddeden üretilmiştir. Düşük çimentolu betondur. Katkı hammaddesine bağlı olarak, düşük porozitelidir. Curuf ataklarına karşı, gaz korozyonu ve sürtünme mukavemeti yüksek olan 1720 °C sıcaklığa kadar şartlarına bağlı olarak kullanılabilir.

TA-LCC 85
Ağır hizmet malzemesidir. Boksit orjinli hammaddeden üretilmiştir. Düşük çimentolu betondur. Su oranına bağlı olarak, düşük porozitelidir. Gaz korozyonu ve sürtünme mukavemeti yüksek olan 1620 °C sıcaklığa kadar şartlarına bağlı olarak kullanılabilir.

TA-LCC 80
Ağır hizmet malzemesidir. Boksit orjinli hammaddeden üretilmiştir. Düşük çimentolu betondur. Su oranına bağlı olarak, düşük porozitelidir. Gaz korozyonu ve sürtünme mukavemeti yüksek olan 1600 °C sıcaklığa kadar şartlarına bağlı olarak kullanılabilir.

TA-LCC 70
Ağır hizmet malzemesidir. Mullit orjinli hammaddeden üretilmiştir. Düşük çimentolu betondur. Su oranına bağlı olarak, düşük porozitelidir. Gaz korozyonu ve sürtünme mukavemeti yüksek olan 1650 °C sıcaklığa kadar şartlarına bağlı olarak kullanılabilir.

TA-LCC 60
Ağır hizmet malzemesidir. Mullit orjinli hammaddeden üretilmiştir. Düşük çimentolu betondur. Su oranına bağlı olarak, düşük porozitelidir. Gaz korozyonu ve sürtünme mukavemeti yüksek olan 1550 °C sıcaklığa kadar şartlarına bağlı olarak kullanılabilir.

TA-LCC 45
Mullit orjinli hammaddeden üretilmiştir. Düşük çimentolu betondur. Su oranına bağlı olarak, düşük porozitelidir. Gaz korozyonu ve sürtünme mukavemeti yüksek olan 1450 °C sıcaklığa kadar şartlarına bağlı olarak kullanılabilir.


PÜSKÜRTME ve SIVA BETONLARI

TA-HY 90TS
Tabular Alümina orjinli hammaddeden üretilmiştir. Hidrolik bağlıdır. Tamir ve sıva amaçlı 0-2mm aralığında agrega kullanılmıştır. 1700 °C sıcaklığa kadar şartlarına bağlı olarak kullanılabilen, düşük demirli bir betondur.

TA-HY 85TZ-TS
Boksit orjinli hammaddeden üretilmiştir. Zirkonyum katkılıdır. Ağır hizmet malzemesidir. Hidrolik bağlıdır. Tamir ve sıva amaçlı 0-2mm aralığında agrega kullanılmıştır. 1650 °C sıcaklığa kadar şartlarına bağlı olarak kullanılabilen, düşük demirli bir betondur.

TA-HY 80TS
Boksit orjinli hammaddeden üretilmistir. Hidrolik baglidir. Tamir ve siva amaçli 0-2mm araliginda agrega kullanilmistir. 1500 °C sicakliga kadar sartlarina bagli olarak kullanilabilen, düsük demirli bir betondur.

TA-HY 70TS
Mullit orjinli hammaddeden üretilmiştir. Hidrolik bağlıdır. Tamir ve sıva amaçlı 0-2mm aralığında agrega kullanılmıştır. 1450 °C sıcaklığa kadar şartlarına bağlı olarak kullanılabilen, düşük demirli bir betondur.

TA-HY 60TS
Mullit orjinli hammaddeden üretilmiştir. Hidrolik bağlıdır. Tamir ve sıva amaçlı 0-2mm aralığında agrega kullanılmıştır. 1450 °C sıcaklığa kadar şartlarına bağlı olarak kullanılabilen, düşük demirli bir betondur.

TA-HY 45TS
Mullit orjinli hammaddeden üretilmiştir. Hidrolik bağlıdır. Tamir ve sıva amaçlı 0-2mm aralığında agrega kullanılmıştır. 1400 °C sıcaklığa kadar şartlarına bağlı olarak kullanılabilen, düşük demirli bir betondur.


İZOLE BETONLAR

TA-HY İZ1300
Düşük yoğunlukta, yüksek poroziteli genel amaçlara yönelik, hidrolik bağlı izolasyon betonudur. Çalışma sıcaklığı 1300 °C ye kadardır.

TA-HY İZ1200
Düşük yoğunlukta, yüksek poroziteli genel amaçlara yönelik, hidrolik bağlı izolasyon betonudur. Çalışma sıcaklığı 1200 °C ye kadardır.

TA-HY İZ90
Düşük yoğunlukta, yüksek poroziteli genel amaçlara yönelik, hidrolik bağlı izolasyon betonudur. Çalışma sıcaklığı 900 °C ye kadardır.


BAĞLAMA HARCI

TA-80HS
Boksit orjinli hammaddeden üretilmiştir. Kimyasal bağlıdır. Hava ile sertleşir. Boksit grubu tuğlaların örümünde kullanılır. Kullanıma hazırdır. Çalışma sıcaklığı 1550 °C dir.

TA-HR 80
Boksit orjinli hammaddeden üretilmiştir. Seramik bağlıdır. Isı ile sertleşir. Boksit grubu tuğlaların örümünde kullanılır. Katkı maddesi sudur. Çalışma sıcaklığı 1550 °C dir.

TA-HR 70
Mullit orjinli hammaddeden üretilmiştir. Seramik bağlıdır. Isı ile sertleşir. Mullit grubu tuğlaların örümünde kullanılır. Katkı maddesi sudur. Çalışma sıcaklığı 1500 °C dir.

TA-HR 60HS
Mullit orjinli hammaddeden üretilmiştir. Kimyasal bağlıdır. Hava ile sertleşir. Mullit grubu tuğlaların örümünde kullanılır. Katkı maddesi yoktur, kullanıma hazırdır. Çalışma sıcaklığı 1400 °C dir.

TA-HR 60
Mullit orjinli hammaddeden üretilmiştir. Seramik bağlıdır. Isı ile sertleşir. Şamot ve mullit grubu tuğlaların örümünde kullanılır. Katkı maddesi sudur. Çalışma sıcaklığı 1400 °C dir.

TA-HR 50
Şamot orjinli ve mullit katkılı hammaddeden üretilmiştir. Seramik bağlıdır. Isı ile sertleşir. Şamot grubu tuğlaların örümünde kullanılır. Katkı maddesi sudur. Çalışma sıcaklığı 1350 °C dir.

TA-HR 40HS
Şamot orjinli hammaddeden üretilmiştir. Kimyasal bağlıdır. Hava ile sertleşir. Şamot grubu tuğlaların örümünde kullanılır. Katkı maddesi yoktur, kullanıma hazır ürünlerdir. Çalışma sıcaklığı 1300 °C dir.

TA-H1 HR
Şamot orjinli hammaddeden üretilmiştir. Seramik bağlıdır. Isı ile sertleşir. Şamot grubu tuğlaların örümünde kullanılır. Katkı maddesi sudur. Çalışma sıcaklığı 1300 °C dir.

TA-SS HR
samot orjinli hammaddeden üretilmistir. Seramik baglidir. Isi ile sertlesir. samot grubu tuglalarin örümünde kullanilir. Katki maddesi sudur. Çalisma sicakligi 1250 °C dir.

TA-ŞİZ HR
Hafifletilmiş şamot orjinli hammaddeden üretilmiştir. Seramik bağlıdır. Isı ile sertleşir. İzolasyon grubu tuğlaların örümünde kullanılır. Katkı maddesi sudur. Çalışma sıcaklığı 1200 °C dir.

TA-KİZ HR
Kizelgur orjinli hammaddeden üretilmiştir. Seramik bağlıdır. Isı ile sertleşir. İzolasyon grubu tuğlaların örümünde kullanılır. Katkı maddesi sudur. Çalışma sıcaklığı 1000 °C dir.Bu site tasarımdaki gücünü sade 'den almaktadır